Złoty kontynuuje umocnienie

15-11-2023 09:53
Złoty zyskał na wczorajszy osłabieniu dolara amerykańskiego. Przypomnijmy, że wczorajsza publikacja raportu o inflacji z USA zaskoczyła rynki niższymy wynikami. Rynek w tym momencie odrzuca w pełni możliwą podwyżkę stóp procentowych przez Fed w grudniu i daje coraz wieksze szanse na pierwszą obniżkę kosztu pieniądza w połowie przyszłego roku. Dziś poznamy dane na temat inflacji w Polsce (finalne o 10:00) a następnie złoty może być wrażliwy na publikacje PPI oraz sprzedaży detalicznej w USA o 14:30.
Złoty kontynuuje umocnienie

Kurs EUR/PLN spadł wczoraj poniżej 4,40 a dziś rano aprecjacja złotego jest kontynuowana. Aktualnie notowania znajdują się na wsparciu technicznym (4,38-4,37), które wynika z ukształtowania się szczytów w 2018 oraz 2019 roku. Przebicie tego poziomu w krótkim terminie nie jest tak oczywiste, ale jeśłi dane z USA wpiszą się w obecny proces dezinflacyjny, ten pułap moze zostać pokonany co wówczas sposowduje, że droga w kierunku 4,33-4,34 będzie otwarta. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.