Zaskakujący wzrost bezrobotnych w USA

08-04-2021 14:51
W ciągu tygodnia w USA przybyło 744 tys. wniosków o zasiłek, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu nowej liczby bezrobotnych o 680 tys.
Zaskakujący wzrost bezrobotnych w USA

Jednocześnie minimalnie w górę zrewidowano odczyt za poprzedni tydzień, w którym ostateczna liczba złożonych wniosków o zasiłek wyniosła 728 tys. Liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 3734 tys. osób wobec 3638 tys. oczekiwanych. Obecnie w Stanach Zjednoczonych ponad 18,1 mln osób pobiera jakąś formę wsparcia dla bezrobotnych.

Rynek pracy w USA, źródło: BloombergRynek pracy w USA, źródło: Bloomberg

 Niespodziewane wzrosty wskaźnika notowane są od dwóch tygodni i obraz wstającego z kolan rynku pracy jest nieco nadszarpywany. Futures na S&P500 zareagował obniżeniem o kilka pkt., co pokazuje, że rynek martwi się o tempo powrotu gospodarki do pełnej aktywności.

FX reaguje osłabieniem dolara, gdyż słabsze dane z rynku pracy wspierają gołębią retorykę Fed i oddalają perspektywę normalizacji polityki pieniężnej. EUR/USD odbija do 1,1884.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.