Wysoka inflacja w Wielkiej Brytanii

15-12-2021 08:16
Inflacja konsumencka w Wielkiej Brytanii wyniosła w listopadzie 5,1 proc. r/r, przy oczekiwaniach na poziomie 4,8 proc. r/r. Wskaźnik bazowy rósł w listopadzie o 4 proc. r/r, podczas gdy mediana prognoz opiewała na 3,7 proc. r/r. Wysoka inflacja i dobre dane gospodarcze to twardy orzech do zgryzienia dla Banku Anglii, który w czwartek zadecyduje ws. poziomu stóp procentowych. W takim otoczeniu decydenci powinni wykazywać bardziej jastrzębie podejście, jednak wariant Omikron budzi poważne zaniepokojenie. Rząd zadecydował o konieczności okazywania paszportów covidowych w wybranych miejscach, a szacunki zakładają już rozprzestrzenienie się wariantu na Wyspach. Funt pozostaje zmieszany. Notowania GBP/USD znalazły się na poziomie 1,3240.
Wysoka inflacja w Wielkiej Brytanii

Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.