Wyniki spółek TD Synnex, Acuity Brands i B&M European Value Retail

10-01-2024 12:50
Wyniki spółek TD Synnex (amerykański dystrybutor IT), Acuity Brands (amerykańska firma zarządzająca oświetleniem i budynkami) i B&M European Value Retail (brytyjska międzynarodowa sieć sklepów)
Wyniki spółek TD Synnex, Acuity Brands i B&M European Value Retail

Przychody spółki TD Synnex okazały się nieznacznie niższe od prognoz (14,41 mld USD wobec 14,48 mld USD), zaś zysk netto na akcję był wyższy od oczekiwań (3,13 USD wobec 2,67 USD).

Kurs akcji spółki od 15 miesięcy koryguje („trójkąt zwyżkujący”) wcześniejszy spadek trwający od sierpnia 2021. Kurs akcji spółki znajduje się powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która przebywa ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki TD Synnex (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki Acuity Brands za poprzedni kwartał okazały się nieznacznie niższe od prognoz (934,7 mln USD wobec 938,8 mln USD), zaś zysk netto na akcję był wyższy od oczekiwań (3,72 USD wobec 3,22 USD).

Kurs akcji spółki w grudniu ub.r. wyłamał się w górę z trwającej od stycznia 2022 konsolidacji i atakuje właśnie poziom swego szczytu z jesieni 2021. Kurs akcji spółki przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki Acuity Brands (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zysk netto na akcję spółki B&M European Value Retail za poprzedni kwartał okazał się wyraźnie wyższy od prognoz analityków (1,65 GBP wobec 1,302 GBP).

Kurs akcji spółki B&M European Value Retail od września 2022 roku przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego i powoli zbliża się do poziomu swego szczytu z przełomu lat 2021 i 2022. Kurs akcji spółki znajduje się obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która przebywa ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki B&M European Value Retail (GBP), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.