Wyniki spółek Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Truist Financial i Fastenal Company

19-01-2024 12:14
W czwartek swe wyniki finansowe za IV kw. ub.r. przedstawiły m.in. spółki Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC, Taiwan Semiconductor; jeden z największych na świecie producentów półprzewodników ), Truist Financial Corp. (holding bankowy z USA) i Fastenal Company (dystrybutor towarów przemysłowych).
Wyniki spółek Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited, Truist Financial Corp. i Fastenal Company

Przychody spółki Taiwan Semiconductor Manufacturing w IV kw. ub.r. okazały się prawie równe prognozom analityków (19,62 mld USD wobec 19,61 mld USD), zaś zysk netto na akcję był lekko wyższy od oczekiwań (1,44 USD wobec 1,38 USD).

Kurs akcji Taiwan Semiconductor Manufacturing, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przebywający od października 2022 rok w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego kurs akcji spółki Taiwan Semiconductor Manufacturing zaatakował dzisiaj poziom oporu wyznaczany przez jego minima z 2011 roku oraz maksimum z czerwca 2022 roku. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Przychody spółki Truist Financial Corp. w IV kw. ub.r. okazały się wyższe od oczekiwań analityków (5,76 mld USD wobec 5,69 mld USD) podobnie jak zysk netto na akcję (0,81 USD wobec 0,68 USD).

Kurs akcji Truist Financial Corp., dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki Truist Financial Corp. w 2023 roku dwukrotnie odbił się od dolnego ograniczenia kanału trendu bocznego, w obrębie którego przebywa od 14 lat, a w grudniu ub.r. wybił się w górę z 9-miesięcznej formacji „podwójnego dna”. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Przychody spółki Fastenal Company w IV kw. ub.r. były w IV kw. ub.r. minimalnie wyższe od prognoz analityków (1,76 mld USD wobec 1,75 mld USD) podobnie jak zysk netto na akcję (0,46 USD wobec 0,45 USD).

Kurs akcji Fastenal Company, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przebywający od jesieni 2022 rok w obrębie kanału trendu wzrostowego kurs akcji spółki Fastenal Company zaatakował właśnie poziom swego maksimum z 2023 roku, a zarazem poziomy swoich minimów z 2021 roku. Kurs akcji przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się powyżej zwyżkującej średniej 200-sesyjnej kursu.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.