Wyniki spółek Prologis, The Charles Schwab i U.S. Bancorp

18-01-2024 13:03
W środę swe wyniki finansowe za IV kw. ub.r. przedstawiły m.in. spółka Prologis (amerykański fundusz inwestujący w nieruchomości, REIT), The Charles Schwab (amerykańska firma usług finansowych) i U.S. Bancorp (amerykański holding bankowy).
Wyniki spółek Prologis, The Charles Schwab i U.S. Bancorp

Kurs akcji Prologis próbował w styczniu br. walczyć – na razie nieskutecznie - z poziomem oporu wyznaczanym przez jego lokalne maksima z sierpnia 2022 roku oraz lutego 2023.

Kurs akcji spółki przebywa obecnie tuż nad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która przebywa tuż ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Prologis (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki The Charles Schwab były w IV kw. ub.r. nieznacznie niższe od prognoz analityków (4,46 mld USD wobec 4,53 mld USD), zaś zysk netto na akcję wyraźnie przekroczył oczekiwania (0,68 USD wobec 0,59 USD).

Kurs akcji spółki The Charles Schwab wyłamał się w marcu 2023 w dół z kanału trendu wzrostowego z lat 2000-2022 i błyskawicznie osiągnął cel spadku sugerowany przez szerokość opuszczonego dołem kanału. Równocześnie kurs dotarł do poziomu dolnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego z lat 2016-2023. Od marca 2023 kurs zwyżkował i próbował – na razie nieskutecznie zaatakować górne ograniczenia kanału 2-letniego trendu spadkowego.

Kurs przebywa obecnie w okolicach swoje rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki The Charles Schwab (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki U.S. Bancorp za poprzedni kwartał okazały się minimalnie wyższe od prognoz analityków (6,88 mld USD wobec 6,85 mld USD), zaś zysk netto na akcję był znacznie wyższy od oczekiwań (0,99 USD wobec 0,71 USD).

Kurs akcji spółki od 2012 roku można umieścić w obrębie kanału trendu bocznego. Ostatnio kurs odbił się od dolnego ograniczenia tego kanału w kwietniu 2023 roku, a pod koniec 2023 roku przełamał opadającą linię oporu przechodzącą przez jego maksima z przełomu lat 2021/22 i przełomu lat 2022/23.

Kurs akcji spółki przebywa obecnie po tuż ponad swoją rosnącą średnią  50-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki U.S. Bancorp (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.