Wyniki spółek J.P. Morgan Chase, UnitedHealth Group i Bank of America

15-01-2024 15:39
W piątek swe wyniki finansowe za IV kw. ub.r. podały J.P. Morgan Chase (największy bank w USA), UnitedHealth Group (amerykańskie przedsiębiorstwo operujące w sektorze zarządzanej opieki zdrowotnej) oraz Bank of America (drugi największy pod względem aktywów bank w USA)
Wyniki spółek J.P. Morgan Chase, UnitedHealth Group i Bank of America

W piątek swe wyniki finansowe za IV kw. ub.r. podał amerykański bank J.P.Morgan. Przychody banku okazały się nieznacznie wyższe od prognoz (39,9 mld USD wobec 39,71 mld USD), zaś zysk netto na akcję był wyraźnie wyższy od oczekiwań (3,97 USD wobec 3,49 USD).

Kurs akcji banku J.P.Morgan dotarł ostatnio do dwóch ważnych linii oporu: poziomej wyznaczanej przez szczyt kursu z października 2021 roku oraz do górnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego kurs przebywa od 2022 roku. Kurs akcji spółki znajduje się powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która przebywa ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki J.P.Morgan (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki UnitedHealth Group za poprzedni kwartał okazały się wyższa od prognoz (94,4 mld USD wobec 91,93 mld USD), podobnie jak zysk netto na akcję (6,16 USD wobec 5,99 USD).

Podejmowane od kwietnia 2022 roku próby trwałego przełamania w górę poziomu oporu znajdującego się w okolicach 550 USD na razie zakończyły się niepowodzeniem. W maju 2023 roku kurs akcji spółki wyłamał się w dół z kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywał przez 3 lata. Kurs akcji spółki przebywa obecnie poniżej swojej opadającej średniej  50-sesyjnej i ponad swoją zwyżkującą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki UnitedHealth  (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody Bank of America za poprzedni kwartał okazały się nieznacznie niższe niż oczekiwania ekonomistów (23,5 USD wobec 23,91 USD), zaś zysk netto na akcję Bank of America za poprzedni kwartał okazał się wyraźnie wyższy od prognoz analityków (1,65 GBP wobec 1,302 GBP).

Kurs akcji banku od początku 2022 rok przebywa w obrębie kanału trendu spadkowego. Kurs odbił się od jego dolnego ograniczenia w październiku ub.r., a ostatnio dotarł do poziomej linii oporu wyznaczanej przez szczyt kursu z lipca ub.r. Kurs akcji spółki znajduje się obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która przebywa ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki Bank of America (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.