Wyniki spółek Broadcom, Lululemon Athletica i Dollar General

08-12-2023 15:45
Wczoraj swe wyniki finansowe za III kw. br. podały m.in. Broadcom (amerykańskie przedsiębiorstwo działających w obszarze półprzewodników wykorzystywanych w sieciach bezprzewodowych oraz szerokopasmowych), Lululemon Athletica (kanadyjsko-amerykańska sieć sklepów z odzieżą) oraz Dollar General (amerykańska sieć domów towarowych).
Wyniki spółek Broadcom, Lululemon Athletica i Dollar General

Po sesji w USA swoje wyniki za III kw. br. podała spółka Broadcom. Zarówno przychody spółki jak i zysk na akcję okazały się być nieznacznie wyższe od prognoz analityków (odpowiednio 9,3 mld USD wobec 9,28 mld USD i 11,06 USD wobec 10,96 USD).

Kurs akcji spółki Broadcom od października ub.r. przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego, który wyniósł kurs do poziomów jego nowych historycznych maksimów. Obecnie kurs znalazł się w okolicy dolnego ograniczenia tego kanału. Kurs akcji spółki znajduje się obecnie w okolicach swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej oraz ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Broadcom w latach 2022-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Po sesji w USA swe wyniki za III kw. br. podała spółka Lululemon Athletica. Przychody spółki okazały się być minimalnie wyższe od prognoz analityków (odpowiednio 2,2 mld USD wobec 2,19 mld USD), a zysk netto na akcję był wyższy od prognoz (2,53 USD wobec 2,28 USD).

Kurs akcji spółki odbił się na początku br. od dolnego ograniczenia kanału rozpoczętego w marcu 2020 roku kanału trendu wzrostowego, a jesienią br. wyłamał się w górę z prawie 2-letniej formacji „odwróconej głowy z ramionami”.

Kurs akcji spółki Lululemon Athletica w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Po wczorajszej sesji swe wyniki podała spółka Dollar General. Zarówno przychody spółki jak i zysk na akcję okazały się być nieco wyższe od prognoz analityków (odpowiednio 9,7 mld USD wobec 9,65 mld USD i 1,26 USD wobec 1,2 USD).

Kurs akcji spółki zmierza w kierunku górnego ograniczenia kanału trwającego od 2022 trendu spadkowego.  Kurs akcji spółki znajduje się poniżej swojej opadającej średniej 200-sesyjnej, a zarazem ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną.

Kurs akcji spółki Dollar General w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Dziś swe wyniki finansowe za III kw. opublikują m.in. spółki:

  • LPP
  • Mueller Water Products
  • Hello Group

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.