Wyniki spółek Accenture, FedEx i FactSet Research Systems

20-12-2023 11:54
Wczoraj swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiły m.in. spółki Accenture (irlandzko-amerykańskie przedsiębiorstwo dostarczające usługi w obszarach takich jak doradztwo biznesowe i strategiczne, strategie medialne i marketingowe, doradztwo technologiczne, chmurowe i cyberbezpieczeństwo i transformacje istniejących modelów biznesowych, FedEX (amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, głównie za pomocą samolotów) i FactSet Reseach Systems (amerykańska firma dostarczająca dane finansowe i stosowne oprogramowanie).
Wyniki spółek Accenture, FedEX i FactSet Research Systems

We wtorek przed sesją giełdową swe wyniki finansowe za III kw. przedstawiła spółka Accenture. Przychody spółki okazały się minimalnie wyższe od prognoz (16,2 mld USD wobec 16,18 mld USD). Nieco wyższy od prognoz był również zysk netto na akcję (3,27 USD wobec 3,15 USD).

Kurs akcji spółki wybił się w listopadzie br. w górę z 19-miesięcznej formacji "odwróconej głowy z ramionami". Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się nad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 

Kurs akcji spółki Accenture w latach 2021-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

W czwartek po sesji giełdowej swe wyniki za III kw. przedstawiła amerykańska spółka FedEx. Przychody spółki pokazały się minimalnie niższe od prognoz analityków (22,2 mld USD wobec 22,27 mln USD). Również nieco niższy od prognoz był zysk netto na akcje (3,99 USD wobec 4,19 USD).

Kurs akcji spółki atakuje obecnie poziom swoich szczytów ze stycznia 2018 i lat 2020-2021. Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki FedEx w latach 2017-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

We wtorek przed sesją giełdową swe wyniki finansowe za III kw. przedstawiła spółka FactSet Reseach Systems. Zarówno przychody jak i zysk na akcję okazały się minimalnie wyższe od prognoz analityków.

Kurs akcji spółki wyłamał się w 2023 roku w dół z kanału trwającego od 2022 roku trendu wzrostowego. Kurs dotarł ostatnio do lekko opadającej linii oporu poprowadzonej przez jego szczyty ze stycznia 2022 i grudnia 2022. Kurs przebywa obecnie ponad swoją opadającą średnią 50-sesyjną, ta zaś znajduje się nad rosnącą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki FactSet Research Systems w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Dziś swe wyniki finansowe za III kw. opublikowały/opublikują m.in. spółki:

 • Micron
 • General Mills (przed sesją)
 • LPP (po sesji)
 • Toro (przed sesją)
 • Per Aarslef
 • Aurubis (przed sesją)
 • Cal-Maine 
 • BlackBerry (po sesji)
 • Winnebago Industries (przed sesją)
 • MillerKnoll (po sesji)
 • SESA
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.