Wyczekiwanie

11-03-2022 09:54
Po niezwykle silnym wzroście w środę i jego korekcie w czwartek dziś rano większość europejskich rynków otwierała się na ostrożnych plusach (w okolicach 9:30 DAX +0,59 proc., CAC 40 +0,46 proc.). Kontrakty na amerykańskie indeksy minimalnie spadały dziś rano. WIG-20 był dziś rano najwyżej od tygodnia flirtując z poziomem 2000 pkt. Kluczowy opór dla tego indeksu pozostaje w okolicach poziomu 2100 pkt. i jego przebicie w górę wydaje się możliwe jedynie w przypadku bezwarunkowej kapitulacji Rosji w rozpoczętej przez nią ponad 2 tygodnie temu wojnie przeciwko Ukrainie.
Wyczekiwanie

Na początku piątkowej sesji najsilniej o -  o ponad 2 proc. – drożały akcje Orange Polska, Cyfrowego Polsatu i Allegro. Można tu wyczuwać pewien delikatny ruch w stronę traktowanego zwykle jako defensywny sektora telekomunikacyjnego. Wśród akcji spółek wchodzących w skład mWIG-u 40 na początku dzisiejszej sesji najsilniej – o 3,45 proc. – drożały akcje spółki informatycznej LiveChat Software.

Dziś rano rentowności australijskich 10-letnich obligacji skarbowych wyszły na najwyższy poziom od końca 2018 roku. Rentowności polskich 10-latek, które wczoraj po raz pierwszy od 2013 roku wyszły powyżej poziomu 5 proc. minimalnie dziś spadały (4,97 proc.).

Wczoraj po prawie 12 proc. wzroście na najwyższy poziom od 2011 roku wyszły ceny kontraktów na uran.

Amerykański dolar był dziś rano najwyżej od końca 2020 względem brytyjskiego funta i najwyżej od początku 2017 roku względem japońskiego jena.

Bitcoin lekko spadał dziś rano (-1 proc.).

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.