WIG20: wczoraj sygnał kupna, dziś korekta

03-12-2020 13:57
WIG20 traci dziś 0.69 proc. Handel jest spokojny a wolumen obrotów jest na poziomie nieprzekraczającym 414 mln zł. Kurs wykonuje klasyczną korektę i powrót do wsparcia.
WIG20: wczoraj sygnał kupna, dziś korekta

Po wczorajszej bardzo udanej sesji i przełamaniu poziomu 1886 pkt, dziś notowania kierują się na południe.  Dzisiejsze zniżki redukują jedynie około 38,2 proc wczorajszych wzrostów a kurs minimalnie zszedł pod maksima z lipca oraz sierpnia. Z technicznego punktu widzenia „wyjście” indeksu ponad wakacyjne szczyty dało inwestorom sygnał do kupna indeksu. Kluczowe jednak będzie dzisiejsze zamknięcie sesji. Dołka korekty można jeszcze upatrywać w okolicach poziomu 1871, czyli maksymalnej ceny z 26 listopada.

Najlepiej jak na razie radzą sobie walory Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które zyskują ponad 4 proc. Zmiana na spółkach z sektora technologii oraz e-commerce (CD Projekt, Allegro) jest symboliczna. Najgorzej radzi sobie Santander Bank Polska tracąc ponad 2.62 proc.

Wykres kontraktu CFD na WIG20 (PL20), Daily, TMS Brokers

Notowania spółek z WIG20, źródło: Bloomberg

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.