WIG20: skromny wzrost, ale mocne przetasowania

26-11-2020 09:58
W czwartek kontrakt na WIG20 rośnie jedynie marginalnie, podobnie jak mikre zmiany notują kontrakty na DAX czy S&P500. Futures na WIG20 pozostaje w okolicy 1860 pkt. Przetasowania po stronie spółek z grona blue chips są jednak całkiem ostre.
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg

Rosną m.in. wczoraj przeceniane Dino oraz CDProjekt. Nadal wiodą prym spółki surowcowe. JSW rośnie dziś ponad 6 proc. a w tydzień kurs podniósł się około jedną czwartą. Dobrze nadal radzi sobie także KGHM. Kurs przekracza już 155 zł za akcję i wystrzelił w listopadzie więcej niż 30 proc. Pomimo tak imponującej stopy zwrotu walor dopiero zamyka pierwszą dziesiątkę najsilniejszych składowych WIG20.

40-50 proc. wzrosły kursy banków: Alior, Santander, PEKAO SA i PKO BP. Jeszcze mocniej, bo ponad 60 proc. zwyżkowały walory JSW oraz CCC. Zarówno w czwartek, jak również w całym miesiącu najgorzej radzi sobie ALLEGRO, które dziś tanieje ponad 4 proc. Co więcej notowania zawracają przed przed 80,00, czyli kluczowym poziomem, który zwiazany jest z dołkiem z 30 października. Był on nieudanie testowany w ramach korekcyjnego podbicia z tego tygodnia. Zejście poniżej 75,00, czyli m.in. wczorajszych dołków eksponowałoby minima z połowy listopada.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.