WIG20: romans z letnimi szczytami

23-11-2020 13:24
Kontrakt na WIG20 w poniedziałek wspina się o około 1,5 proc. To wynik lepszy niż w przypadku większości głównych zachodnioeuropejskich parkietów. Futures atakuje 1850 pkt i zbliża się do pandemicznych szczytów z czerwca, lipca i sierpnia. Ponad okolicami 1885 pkt, za opór należy postrzegać 1910 pkt. Wsparciami są 1817, 1783, 1750 pkt.
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg

W gronie warszawskich blue chips w poniedziałek na minusie jest zaledwie pięć spółek. Są to przede wszystkim powracające do zniżek po dwóch dniach wzrostowej korekty Allegro oraz Dino. Oba walory obniżają się około 2 proc. Mocno drożeją banki, m.in. PKO BP (+ 4 proc.), ale niewiele słabszą zwyżkę notują PEKAO i Alior. Liderem wzrostów z 5 – proc. wystrzałem jest PKN Orlen, a na drugim miejscu plasuje się CCC.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.