Wielka Brytania: usługi pod presją

24-01-2022 11:09
Według wstępnych szacunków wartość PMI dla sektora usług w Wielkiej Brytanii wyniosła w styczniu 53,3 pkt. (najniżej od 11 miesięcy). Podobnie wygląda sytuacja w sektorze przemysłowym, dla którego wartość PMI wyniosła 56,9 pkt. Rozprzestrzenienie się wariantu Omikron w Wielkiej Brytanii zaważyło na aktywności w sektorze usługowym i w efekcie sprowadziło nastroje ankietowanych do poziomów najniższych od 11 miesięcy. Słabo radziła sobie szeroko rozumiana turystyka. Jednocześnie powodów do optymizmu nie daje strona podażowa, po której presja kosztowa wciąż się utrzymuje.
Wielka Brytania: usługi pod presją

Funt znalazł się pod presją na przestrzeni ostatnich sesji. Notowania GBP/USD wróciły do kanału spadkowego, w którym poruszały się od czerwca minionego roku. W poniedziałek przed południem kurs oscyluje wokół 1,3520.


Notowania instrumentu GBPUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.