Waluty EM pod presją

13-01-2021 13:42
Handel na rynku FX w środę determinuje lekkie umocnienie USD. Presja z głównego rynku przelewa się na waluty regionu. Kurs EUR/USD osunął się w okolice 1,2170.
Waluty EM pod presją

Polski złoty znalazł się pod presją z dwóch stron. Z jednej strony trwa oczekiwanie na decyzję odnośnie stóp procentowych i choć konsensus zakłada stabilizację stóp, to rynek obawia się interwencji werbalnych (bądź nie) przy nadmiernej aprecjacji. Z drugiej strony presja płynie z głównego rynku, a zahamowanie rajdu ryzyka hamuje umocnienie rodzimej waluty. EUR/PLN porusza się w okolicy 4,5250.

Podobnie względem EUR traci HUF, a kurs tej pary walutowej utrzymuje się w okolicy 360 pkt. Minimalnie osłabia się RUB, który traci w stosunku do USD. Pretekstem do obniżki jest spadek notowań ropy naftowej na światowych rynkach.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.