W USA przybyło bezrobotnych

14-01-2021 14:43
Pierwszy od czterech tygodni wzrost nowych bezrobotnych w USA. Mały impuls do przyspieszenia prac nad wsparciem.
W USA przybyło bezrobotnych

Odczyt liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA dolał małą łyżkę dziegciu. Pierwszy raz od czterech odnotowano wzrost wniosków o zasiłek, których w ciągu tygodnia przybyło 965 tys. Martwi również niespadająca liczba osób kontynuujących zasiłek.

Pogorszenie, choć niewielkie, może dać mały impuls do większej aktywności przy opracowywaniu nowego pakietu fiskalnego, wokół którego toczy się aktualnie gra na rynku. Z pewnością odczyt daje pewne retoryczne argumenty, które Demokraci będą chcieli wykorzystać przy okazji planowanej na dzisiaj publikacji założeń pakietu przez prezydenta Bidena.

Indeks dolarowy kontynuuje umocnienie i znajduje się najwyżej od tygodnia, choć uczciwie należy powiedzieć, że odczyt bezrobotnych ma marginalne znaczenie, a gra toczy się na rentownościach amerykańskich obligacji. Kurs EUR/USD wyznacza dziennie minima w okolicy 1,2120.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.