W górę i w dół na złotym

26-11-2020 10:30
Czwartek na rynku złotego zaczyna się podobnie, jak wczoraj. Spadki z nocy zostały ponownie zatrzymane na 4,46, a poranek w Europie przynosi przebudzenie popytu, który prawdopodobnie wygaśnie w drugiej części dnia. Odnotować należy jednak coraz niższe górki (ostatnio 4,4750), co sygnalizuje rosnącą presję sprzedających.
W górę i w dół na złotym

Podobną sytuację można zaobserwować na EUR/CZK w przedziale 26,10-26,25, za to na forincie węgierskim popyt na walutę jest mniej widoczny.

Ogólnie jednak wpływ pozytywnych nastrojów z rynków zewnętrznych jest zauważalny i może przełożyć się na wyraźniejsze umocnienie walut regionu w kolejnych dniach.

W tym tygodniu może być jednak o to ciężko z uwagi na ograniczoną płynność w obliczu święta w USA i braku istotnych katalizatorów dla podbicia apetytu na ryzyko.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.