Usługi na wyspach lepsze niż na kontynencie

19-02-2021 10:48
Według wstępnego odczytu wskaźników koniunktury PMI, sektor usług w Wielkiej Brytanii znacząco poprawił swoją kondycję. Wartość wskaźnika kształtowała się na poziomie 49,7 pkt. Podobnie lepiej od oczekiwań wypadł wskaźnik dla sektora przemysłu, którego wartość wyniosła w lutym 54,9 pkt.
Usługi na wyspach lepsze niż na kontynencie

Stabilizatorami w sektorze usług okazały się usługi finansowe, które wykazały znaczącą poprawę kondycji, podczas gdy hotele i restauracje nadal wykazywały małą aktywność. W odróżnieniu od kontynentalnej części Europy, na wyspach sektor usług wykazał się lepszą umiejętnością dostosowywania do sytuacji epidemicznej, jednak nadal wartość wskaźnika PMI kształtuje się poniżej neutralnego poziomu.

Brexit ogranicza jednak ekspansję sektora przemysłu, który zmaga się z problemami głównie po stronie zaopatrzenia. Powodów do optymizmu dodaje jednak napływ nowych zamówień, toteż ogólny wynik sektora jest pozytywny.

Poziom 1,40 testują notowania GBP/USD. Funt wspierany jest nie tylko przez dość dobre dane PMI, ale również przez szybkie tempo szczepień przeciwko COVID19.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.