USD/PLN: wyznaczenie nowego szczytu nieudane

29-09-2022 16:24
Para walutowa USD/PLN bije rekordy z dnia na dzień. W pewnym momencie wczoraj za USD trzeba było zapłacić blisko 5,06 zł. Później nastąpiła aprecjacja złotego. Dziś ruch na północ od rana był kontynuowany. Notowania nawet zbliżyły się do środowych szczytów, jednak nie zdołały wyjść wyżej. Aktualnie widzimy, że kurs ponownie obniżył się i znajduje się pod psychologiczną barierą 5 złotych.
USD/PLN: wyznaczenie nowego szczytu nieudane
Wykres USD/PLN, dane 1-godzinowe, źródło: Oanda TMS Brokers

Spadki USD/PLN z ostatnich godzin to w głównej mierze pokłosie kontynuacji wzrostów na głównej parze walutowej. Na wykresie EUR/USD w krótkim terminie zbudowana została formacja podwójnego dołka, tym samym na USD/PLN widzimy potencjalny układ podwójnego szczytu. Jeśli wzrosty na eurodolarze będą postępować, wówczas możemy liczyć, że złoty w najbliższych dniach nieco zyska względem "zielonego".  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.