USD/CAD omija dane makro

02-03-2021 14:53
Publikacja danych makro z Kanady przynosi spadek dynamiki PKB. W grudniu ubiegłego PKB skurczyło Kanady skurczyło się o 3 proc. r/r. Odczyt ma jednak znikomy wpływ na notowania kanadyjczyka.
USD/CAD omija dane makro

W ujęciu miesięcznym PKB wzrosło w grudniu o 0,1 proc., jednak tempo ożywienia wyraźnie wyhamowało. Ma to oczywiście związek z epidemicznymi ograniczeniami, jakie zostały nałożone w celu stłumienia rozwoju koronawirusa. Lockdown obowiązywał po świętach, co w sumie przełożyło się na spadek sprzedaży detalicznej o 3,3 proc.

Dolar kanadyjski utrzymuje się jednak stabilnie w okolicy 1,2670. Kluczowe dla notowań pary walutowej są zmiany ceny ropy naftowej, a także ogólny sentyment rynku. Kurs oddala się od dziennych maksimów wraz z odbiciem ceny surowca na światowych rynkach.Notowania USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.