USD: zmiana myślenia Fed, zmiana nastawienia inwestorów do dolara

16-06-2021 21:09
Jakkolwiek napływające dane z gospodarki USA mogą dużo zmienić (kluczowe zatrudnienie), obecnie w centrum uwagi jest wyraźny zwrot Fed w jastrzębią stronę. Nawet jeśli przesunięcie mediany i termin podwyżki stóp procentowych są bardzo odległe (2023 r.), a wcześniej będą się ważyć losy redukcji QE (na która wrażliwość FX jest zdecydowanie mniejsza), dziś nastaje scenariusz, który nie był wyceniany przez rynek. Rynek długu reaguje na zmiany „kropek” (10-latki +6 pb) i wyższe rentowności będą wsparciem dla USD. Na FX przeważały krótkie pozycje w USD, nawet po wstępnej redukcji w oczekiwaniu na przekaz FOMC, i wciąż jest miejsce do dalszego umocnienia dolara (jeśli rajd rentowności nabierze tempa), zanim rynek znajdzie nowy poziom równowagi.
USD: zmiana myślenia Fed, zmiana nastawienia inwestorów do dolara
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.