USD pod presją po raporcie z rynku pracy

04-12-2020 14:42
Listopadowy raport z rynku pracy USA wskazał na mniejsze od oczekiwań tempo przyrostu nowych miejsc pracy – 245 tys. vs prog. 475 tys. Stopa bezrobocia spadłą mocniej – do 6,7 proc. z 6,9 proc. (prog. 6,8 proc.). W danych odbijają się negatywne efekty jesiennej fali pandemii, podkreślając konieczność szybkiego zatwierdzenia pakietu fiskalnego.
USD pod presją po raporcie z rynku pracy

Warto zaznaczyć, że wielkość siły roboczej skurczyła się w listopadzie, stąd spadek stopy bezrobocia nie jest dobrą wiadomością, gdyż oznacza mniejsza chęć osób bezrobotnych do aktywnego poszukiwania pracy.

Ogólnie jednak raport można uznać za „historyczny”, biorąc pod uwagę skupienie uwagi rynków na przyszłych perspektywach ożywienia wspartych dystrybucją szczepionki przeciw COVID-19.

Wstępna reakcja jest negatywna dla USD< choć w do skromnej skali. EUR/USD skoczył o 16 pipsów do 1,2168, USD/JPY w podobnej skali spada do 103,86

Futures na S&P500 początkowo wymazywał zyski z poprzednich godzin, ale po 10 minutach jest wyżej niż przed odczytem.

Rozczarowujące odczyty mogą być impulsem dla polityków, by przyspieszyć rozmowy nad pakietem fiskalnym, więc finalnie ze złych danych mogą wynikać pozytywne konsekwencje dla rynku akcji i ogólnego apetytu na ryzyko

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.