USA: wyraźny spadek sprzedaży detalicznej

16-03-2021 13:45
Wartość sprzedaży detalicznej w USA spadła w lutym o 3 proc. m/m. Konsensus oczekiwań rynku zakładał spadek rzędu 0,5 proc. m/m. Sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym z wyłączeniem aut spadła o 2,7 proc., a z wyłączeniem aut i paliw o 3,3 proc.
USA: wyraźny spadek sprzedaży detalicznej

Na pierwszy rzut oka dane wyglądają bardzo słabo, ale negatywne zaskoczenie w odczycie z lutego jest mitygowane przez znaczącą rewizję danych za styczeń. Ostateczna wartość sprzedaży wzrosła w styczniu o 7,5 proc. m/m.

Duży wpływ na spadek sprzedaży miała pogada, która w lutym nie rozpieszczała mieszkańców USA. Wobec takiego odczytu dane za marzec mogą pozytywnie zaskoczyć, gdyż w grę wejdą czeki stymulacyjne oraz otwarcie części sektorów gospodarki.

Rynek przyjął dane relatywnie spokojnie. Futures na główne benchmarki w dalszym ciągu zyskują, a notowania EUR/USD nie zmieniły swojego położenia.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.