Udany start sesji w USA

01-06-2021 15:53
Początek sesji na rynku kasowym w USA zwiastuje dominację byków. Ceny kontraktów na główne indeksy zwyżkują po długim weekendzie, a inwestorzy z niecierpliwością wyczekują piątkowych danych z rynku pracy.
Udany start sesji w USA

We wtorek powraca handel na nowojorskim parkiecie, a katalizatorem wzrostów są wskaźniki koniunktury. Po odczytach PMI dla europejskich gospodarek przyszedł czas na USA, gdzie wartość wskaźnika w maju kształtowała się na poziomie 62,1 pkt. (prog. 61,5 pkt.). Ważniejszym odczytem w USA jest jednak wskaźnik ISM, którego wartość poznamy o 16. Niemniej należy zauważyć, że sytuacja branży rysuje się optymistycznie, pomimo problemów po stronie podaży komponentów. Trudności sprawiają również wysokie koszty producentów, niemniej otwieranie gospodarki po trudnym okresie poprawia nastroje wśród menedżerów.

Na rynku panują generalnie pozytywne nastroje, które widoczne są m.in. w wycenie surowców. Cena kontraktu na S&P500 rośnie o 0,6 proc., a notowania kontraktu na Dow Jones zyskują około 0,7 proc. Niemal 0,6 proc. dodaje futures na technologiczny indeks Nasdaq100, który przełamuje poziom zniesienia wewnętrznego i otwiera drogę do dalszego umocnienia.

Notowania instrumentu US100, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu US100, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.