Trwa konferencja premiera RP ws. restrykcji

28-04-2021 10:32
W trakcie środowej konferencji premier i minister zdrowia przedstawią ramowy plan odmrażania polskiej gospodarki. Premier podkreśla poprawiającą się sytuację w służbie zdrowia, jednak przypomina o nieprzewidywalności epidemii i konieczności podejścia z pokorą do luzowania.
Trwa konferencja premiera RP ws. restrykcji

 

  • Od 1 maja powróci możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu w grupach do 50 osób.
  • Od 4 maja ponownie otwarte zostaną galerie handlowe, a tuż po długim weekendzie do szkół wrócą dzieci z klas 1-3.
  • 8 maja działalność wznowią hotele. W maju umożliwiona zostanie również organizacja imprez okolicznościowych z limitem do 20 osób.
  • Od 15 maja powróci możliwość korzystania z gastronomii na świeżym powietrzu, a od 29 maja możliwe będzie korzystanie z wewnętrznych części restauracji.

W dalszej części konferencji szczegóły przedstawi minister zdrowia. EUR/PLN jest w środę słabszy ze względu na presję orzeczenia TSUE i nie reaguje na pozytywne doniesienia z konferencji przedstawicieli rządu. Kurs EUR/PLN wynosi 4,5840. Lepiej prezentuje się WIG20, który utrzymuje się powyżej 2000 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.