TMS Starter: 9 VI

09-06-2021 07:45
Nerwowy handel w Stanach Zjednoczonych we wtorek zakończył się niewiele poniżej historycznych szczytów. W mieszanych nastrojach przebiega handel w Azji, pomimo iż na FX nastroje sprzyjają ryzykownym aktywom.
  • Ostatnie sesje na Wall Street to pokaz niezdecydowania inwestorów, którzy jak drogowskazu wyczekują danych o inflacji. Siła kupujących jest jednak relatywnie duża, o czym świadczą wysokie poziomy kwotowań głównych indeksów. Nasdaq100 kończył dzień 0,31 proc. powyżej poziomów odniesienia, ale 0,09 proc. pod kreską znalazł się Dow Jones. Kolejny raz w okolicy historycznych szczytów zamknął się S&P500, który we wtorek zyskiwał 0,02 proc. 
  • Nastroje w trakcie sesji azjatyckiej są nieco gorsze. Nikkei225 traci około 0,4 proc., a notowania Hang Seng cofają się o 0,2 proc. Powyżej poziomów odniesienia wychodzi Shanghai Composite, którego notowania rosną o 0,3 proc. 
  • Futures na DAX30 zwiastuje bezkierunkowe otwarcie sesji kasowej. 
  • Zmiany na rynku walutowym są niewielkie, choć sentyment do dolara nieco przygasa. EUR/USD utrzymuje w okolicy poziomów odniesienia przy 1,2180, a GBP/USD oscyluje wokół 1,4155. 
  • Wśród walut surowcowych brak wyraźnego kierunku. NZD/USD osiada przy 0,72 pkt., a notowania AUD/USD znajdują się na poziomie 0,7740. USD/CAD nieco niżej, przy 1,2104 dzięki wzrostowi ceny ropy naftowej. W środę BoC podejmie decyzję ws. poziomu stóp procentowych. 
  • Na rynku towarowym, pomimo mniejszego od oczekiwań spadku zapasów ropy naftowej (zdaniem API -2,1 mln baryłek vs -3,6 mln oczekiwane), zyskuje ropa naftowa. Po ostatnich wzrostach WTI jest najdroższa od 2018 roku, a za baryłkę inwestorzy płacą około 70,4 USD. Cena baryłki ropy Brent oscyluje wokół 72,5 USD. 
  • Złoto wpadło w krótką konsolidację z ceną w przedziale 1800 – 1900 USD za uncję. 
  • Zmiany na rynku krypto są niewielkie. Bitcoin kosztuje około 33,3 tys. USD za token, a ETH/USD oscyluje wokół 2,5 tys. USD za token. Inwestorów martwi fakt, że FBI przechwyciło tokeny hackerów zdeponowane w jednej z giełd krypto, jednak w środę nie obserwujemy panicznej wyprzedaży. 

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.