TMS Starter: 8 IV

08-04-2021 08:05
Umiarkowane wzrosty na giełdach w Azji po podobnym zachowaniu Wall Street. FX bez większych zmian ze wskazaniem na waluty ryzykowne. Minutki FOMC nie zostawiły po sobie śladu.
  • Giełdy w Azji w większości notują niewielkie wzrosty w ślad za podobną wymową handlu na Wall Street, gdzie w trakcie sesji S&P500 poprawił rekordowe szczyty, ale ostatecznie zamknął się skromnym wzrostem o 0,15 proc. Nasdq100 zyskał 0,28 proc.
  • W czwartek chiński Shanghai Composite rośnie o 0,3 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,1 proc. W Japonii Nikkei225 traci 0,2 proc. w związku z obawami, że władze zamierzają zaostrzyć restrykcje z powodu rosnącej liczby przypadków zachorowań na COVID-19.
  • Dziś rano futures na S&P500 rośnie o 0,5 proc., podczas gdy kontrakt na niemiecki DAX zyskuje 0,4 proc.
  • W opublikowanym wczoraj wieczorem protokole z marcowego posiedzenia FOMC nie znalazło się nic interesującego, co mogłoby podnieść zmienność. Rezerwa Federalna podkreśliła swoje zaangażowanie w utrzymywanie bardzo luźnej polityki, nawet gdy gospodarka notuje przyspieszone ożywienie.
  • Na rynku walutowym obserwowane są niewielkie zmiany ze wskazaniem na AUD i NZD. EUR/USD cofnął się pod 1,19, a GBP/USD stara się odbijać po dwóch dniach spadków (1,3765).
  • EUR/PLN dryfuje pod 4,5750 po tym, jak komunikat po posiedzeniu RPP podkreślił gołębie nastawienie RPP z kontynuacją skupu aktywów i gotowością do interwencji walutowych, jeśli złoty będzie zbyt silny.
  • Na rynku surowcowym, złoto wspina się ponad 1740 USD/oz.
  • Ropa naftowa WTI traci dziś 0,7 proc. i spada do 59,3 USD/b. Nastroje psują doniesienia o pogarszaniu się pandemii na świecie – rośnie liczba przypadków w Indiach, a najbardziej zaludniona prowincja Kanady ogłosiła stan wyjątkowy.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.