TMS Starter: 7 VI

07-06-2021 07:59
Indeksy w Azji zaczynają tydzień z mieszanym rezultatem, pomimo pozytywnego zakończenia handlu na Wall Street w piątek. Na FX zmiany są niewielkie w oczekiwaniu na odczyt inflacji z USA.
  • W bieżącym tygodniu rynek wyczekuje danych o inflacji z USA, które dopełnią obrazu gospodarki po gorszym od oczekiwań odczycie NFP. (559 tys. vs 674 tys. prog.). W piątek indeksy w USA zwyżkowały w myśl „gorsze dane to lepsze dane”. Dow Jones dołożył 0,52 proc., S&P500 wzrósł o 0,88 proc., a Nasdaq100 zyskiwał 1,47 proc.
  • Weekend nie dostarczył wydarzeń, ale handel w Azji przebiega w mniej optymistycznych nastrojach. W poniedziałek Nikkei225 zyskuje około 0,4 proc., ale notowania Hang Seng cofają się o 0,6 proc., a Shanghai Composite traci 0,2 proc.
  • Futures na DAX30 cofa się o 0,2 proc. i zwiastuje korekcyjny początek sesji.
  • W poniedziałek rano zmiany na FX są niewielkie, choć przeważa nieco silniejszy dolar. Bez dużego echa przeszła wypowiedź sekretarz skarbu Yellen, która przyznała, że minimalnie wyższe stopy procentowe byłyby pozytywne. Równocześnie stwierdziła, że nawet jeśli propozycja infrastrukturalna Bidena wywoła wyższą inflację, będzie pozytywna dla Stanów Zjednoczonych
  • EUR/USD jest w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,2165, a notowania GBP/USD cofają się do 1,4140.
  • W przypadku walut surowcowych obserwujemy te same poziomy co przed weekendem. AUD/USD znajduje się w okolicy 0,7735, a kurs NZD/USD oscyluje przy 0,7205. Nieco słabszy jest CAD z kursem USD/CAD na poziomie 1,2085.
  • Na rynku złotego panują umiarkowane nastroje w oczekiwaniu na decyzję RPP ws. poziomu stóp procentowych. EUR/PLN znajduje się przy 4,45.
  • Na rynku towarowym traci ropa naftowa oraz złoto. Cena baryłki WTI spada do 69,35 USD, podczas gdy baryłka surowca Brent wyceniana jest na 71,5 USD. Uncja złota kosztuje 1885 USD i jest 0,3 proc. tańsza niż przed weekendem.
  • Zmiany na rynku krypto można uznać za pomijalne. BTC/USD oscyluje wokół 36 tys., a notowania ETH/USD umacnia się do 2,7 tys. pkt.

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.