TMS Starter: 6 IV

06-04-2021 07:58
Rynki w Azji nie mogą podtrzymać wzrostowej fali za mocną sesją na Wall Street; w tle obawy o wzrost kredytów w Chinach. RBA utrzymał politykę bez zmian. Rynek FX jest stabilny. Ropa odbija po wczorajszych spadkach.
  • W poniedziałek indeksy w USA poprawiły rekordowe szczyty, a inwestorzy mieli pierwszą od czwartku okazję zareagować na lepsze od oczekiwań odczyty NFP i ISM dla usług. Rosły ceny akcji technologicznych, nowy szczyt osiągnęły akcje Facebooka. Nasdaq100 podskoczył o 2%. S&P500 zyskał 1,44 proc.
  • W Chinach bank centralny zwrócił się do głównych pożyczkodawców w kraju, aby do końca roku ograniczyli wzrost kredytów, wynika z nieoficjalnych doniesień. Plotki ostudziły optymizm podczas azjatyckiej części sesji.
  • Chiński Shanghai Composite traci dziś 0,2 proc., a japoński Nikkei225 spada o 1,2 proc.
  • Na FX panuje stabilizacja przy minimalnych zmianach w przestrzeni G10. USD jest pośrodku stawki o tym, jak wczoraj rajd apetytu na ryzyko osłabiał dolara. EUR/USD jest na 1,1810, GBP/USD wyszedł ponad 1,39.
  • AUD/USD oscyluje wokół 0,7640. Bank Rezerwy Australii utrzymał cel dla stopy kasowej i rentowności obligacji 3-letnich na 0,1 proc. Komunikat nie zawierał istotnych zmian.
  • EUR/PLN spędził początek tygodnia w zakresie 4,58-4,61.
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 1 proc. po tym, jak w poniedziałek tąpnęła o 4,6 proc. - najmocniej od prawie dwóch tygodni. Spadki były napędzane przez wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 w Europie oraz wznowienie negocjacji nad irańskim programem atomowym. Rozmowy Iranu, USA i UE mogą potencjalnie ograniczyć sankcje dotyczące eksportu irańskiej ropy.
  • Słabszy dolar pomaga w skromnych wzrostach ceny złota do 1737 USD/oz.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.