TMS Starter: 5 VIII

05-08-2021 07:46
Uderzenie w jastrzębie tony przez wiceszefa Fed Claridę psuje nastroje na rynkach finansowych. Większość indeksów akcyjnych spada poniżej poziomów odniesienia, a dolar umocnił się względem głównych rywali przy wzroście rentowności długu. Kurs ropy zatrzymał się na ważnym wsparciu.
  • Słaby raport ADP przyćmiła w środę jastrzębia retoryka ze strony Fed. Słowa: "Wierzę, że  niezbędne warunki do podniesienia docelowego przedziału dla stopy funduszy federalnych zostaną spełnione do końca 2022 roku" zostały odebrane przez rynek jako zapowiedź szybszej redukcji QE.
  • Handel na Wall Street przebiegał pod dyktando niedźwiedzi. Spadkom oparł się jedynie Nasdaq100, który kończył dzień 0,13 proc. „nad kreską”. O 0,92 proc. cofnęły się notowania Dow Jones, przy spadku S&P500 o 0,46 proc.
  • W Azji nastroje są nieco lepsze, gdyż stabilizuje się nastroje po regulacyjnych doniesieniach z Chin. Hang Seng wprawdzie traci 0,1 proc., ale notowania Shanghai Composite zyskują 0,1 proc. O około 0,4 proc. umacnia się japoński Nikkei225.
  • Na FX dolar stabilizuje swoją pozycję po uprzednim wyraźnym umocnieniu. EUR/USD oscyluje wokół 1,1840. Silne pozostają waluty z Antypodów. AUD/USD odbija do 0,7395, a notowania kiwi utrzymują się powyżej 0,7050.
  • Dolar zawdzięcza swoją siłę m.in. wyższym rentownościom amerykańskiego długu, która opiewa na 1,19 proc. w odniesieniu do benchmarkowych 10-letnich papierów skarbowych.
  • W oczekiwaniu na decyzję BOE funt utrzymuje się w połowie stawki G10 z kursem GBP/USD na poziomie 1,3895.
  • Raportowany przez DOE wzrost zapasów ropy naftowej w USA (+3,6 mln baryłek) ciąży notowaniom surowca na rynkach finansowych. Kurs ropy WTI zatrzymał się na ważnym technicznie wsparciu z poziomu 67,9 USD. W czwartek o poranku baryłka surowca wyceniana jest na 68,7 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 70,5 USD za baryłkę.
  • Silniejszy dolar zepchnął notowania złota ponownie w okolice 1810 USD za uncję.
  • Wciąż poniżej 40 tys. USD utrzymuje się cena bitcoina, przy notowaniach Ethereum na poziomie 1,7 tys. USD.

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.