TMS Starter: 4 VIII

04-08-2021 07:47
Oczekiwanie na raport ADP przynosi względną słabość dolara oraz nowe maksima na Wall Street. Pozytywny rezultat handlu napędza zwyżki w Azji, gdzie na chwilę na bok odchodzą zapędy regulacyjne chińskich władz. Na FX wyróżnia się NZD.
  • Wtorkowa sesja na Wall Street kończyła się w pozytywnych nastrojach. S&P500 zyskał 0,82 proc., a notowania Dow Jones rosły o 0,80 proc. Nieco łagodniej, o 0,55 proc. zwyżkował indeks Nasadq100. Wartość zamówień na dobra trwałe w USA została zrewidowana minimalnie w górę, co również pomogło obozowi byków. 
  • W Azji presji sprzedających nie może oprzeć się japoński Nikkei225. Hang Seng zyskuje 1,3 proc., przy notowaniach Shanghai Composite rosnących o 0,6 proc. 
  • Na rynku walutowym wyróżnia się NZD, który jest najsilniejsza walutą w przestrzeni G10. Notowania pary walutowej rosną dynamicznie drugą sesję z rzędu i osiągają wartość 0,7055. 
  • Dolar pozostaje jedną z najsłabszych walut krajów rozwiniętych, jednak zmiany są relatywnie niewielkie, co jest pokłosiem wyczekiwania na wskazówki z raportu ADP. 
  • W środę o poranku ponownie tanieje ropa naftowa, która nie dostała wsparcia z raportu API. Instytut prognozuje mniejszy od oczekiwania spadek zapasów surowca w USA (-0,89 mln vs prog. -2 mln baryłek). WTI oscyluje wokół 70,40 USD za baryłkę, przy cenie ropy Brent na poziomie 72,4 USD za baryłkę. 
  • Słabszy dolar wspiera złoto, którego uncja kosztuje w środę około 1813 USD. Tym samym notowania kruszcu znajdują wsparcie w okolicy dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. 
  • Notowania kryptowalut znalazły się pod lekka presją z uwagi na chęć uregulowania rynku przez nowego szefa SEC. Cena bitcoina oscyluje wokół 38 tys. USD. 

Notowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.