TMS Starter: 30 III

30-03-2021 07:52
W nowy dzień rynek wchodzi ze starym sentymentem. Na FX trwa stabilizacja dolara, a handel na rynku akcji ma mieszany wydźwięk w związku z problemami funduszu inwestycyjnego. Nerwowo na rynku ropy naftowej, która oczekuje na decyzyjne posiedzenie OPEC+.
  • Trwa wyprzedaż akcji w związku z obawami o potencjalne konsekwencje dla sektora finansowego, w związku z problemami funduszu hedgingowego. Handel na Wall Street kończył się spadkami zarówno S&P500 jak i Nasdaq100, które traciły odpowiednio 0,09 proc. i 0,60 proc. Nad kreskę wyszedł Dow Jones, którego notowania rosły o 0,30 proc.
  • Mieszany wydźwięk sesji amerykańskiej wywołał niepewność wśród inwestorów w Azji, choć większość benchmarków kończy dzień powyżej poziomów odniesienia. O 0,98 proc. rosną notowania Hang Seng, a Shanghai Composite zyskuje 0,35 proc. Targany problemami banku Nomura japoński Nikkei225 oscyluje wokół neutralnego poziomu.
  • Futures na niemiecki indeks giełdowy DAX30 zyskuje 0,15 proc., co zwiastuje pozytywny początek sesji europejskiej.
  • Na FX trwa stabilizacja dolara, który wspierany wyższymi rentownościami papierów skarbowych utrzymuje się w połowie stawki G10. O poranku rentowności 10-cio letnich obligacji amerykańskich znajdują się na poziomie 1,74 proc.
  • Wzrost rentowności napędzany jest przez pozytywne doniesienia z frontu walki z epidemią w USA. W poniedziałek władze stanu Nowy Jork ogłosiły, że wszyscy chętni 30-sto latkowie i osoby starszą będą się mogły szczepić od 30 marca. Oczekuje się, że 90 proc. dorosłych amerykanów dostanie możliwość wykonania szczepienia do 19 kwietnia.
  • Kurs EUR/USD niemal nie zmienił położenia względem poziomów odniesienia. Notowania głównej pary walutowej oscylują wokół poziomu 1,1762, a więc minimów z ubiegłego tygodnia.
  • Odbijają waluty surowcowe z aussie i kivi na czele. AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7650, a NZD/USD wraca powyżej 0,7020. Po poniedziałkowej wyprzedaży odbija funt szterling z kursem GBP/USD w okolicy 1,3775.
  • Nerwowo na rynku ropy naftowej. Po wahaniach związanych z blokadą Kanału Sueskiego nadszedł czas na zajmowanie pozycji przed posiedzeniem OPEC+. Źródła agencji Reuters donoszą, że Arabia Saudyjska poprze przedłużenie limitów wydobycia na maj. Ropa naftowa nie potrafi skorzystać z informacji i we wtorek rano tanieje o 0,3 proc.
  • Bitcoin obronił zdobyty w poniedziałek poziom 57,5 tys. USD i utkwił w wąskim trendzie bocznym.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.