TMS Starter: 29 XII

29-12-2021 07:41
Wtorek na globalnym rynku przyniósł większą aktywność niedźwiedzi. Rynek akcji w Stanach Zjednoczonych zamknął się w mieszanych nastrojach, co nie pomaga obrać kierunku w trakcie sesji azjatyckiej. Ropa naftowa utrzymuje się przy poziomach odniesienia, a notowani złota nie przebiły trwale ważnego oporu.
  • Bliskość rekordowych poziomów S&P500 ośmieliła obóz niedźwiedzi, których aktywność sprawiła, że handel w Stanach Zjednoczonych kończył się w mieszanych nastrojach. S&P500 stracił 0,10 proc., a Nasdaq100 zniżkował o 0,56 proc. Obronną ręką wyszedł indeks Dow Jones, który rósł o 0,26 proc. 
  • Brak kierunku wyznaczonego przez Wall Street nie sprzyja azjatycki indeksom. Większa część z nich znalazła się poniżej poziomów odniesienia. Hang Seng cofa się o 1 proc., a japoński Nikkei225 oddaje ponad 0,5 proc.
  • We wtorek Instytut API poinformował o spadku wielkości zapasów ropy naftowej w USA o 3,09 mln baryłek. Odczyt jest niemal zgodny z wstępnymi oczekiwaniami, jednak na oficjalne dane Departamentu Energii należy poczekać do 16:30.  
  • Notowania surowca utrzymują się przy poziomach odniesienia. Baryłka WTI wyceniana jest na 76 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 78,8 USD za baryłkę. 
  • Notowania złota nie złamały trwale oporu z okolic 1815 USD i zaliczyły powrót w kierunku 1807 USD za uncję.
  • Cennemu kruszcowi nie sprzyjał odreagowanie słabości dolara. Notowania EUR/USD cofnęły się do 1,13 pkt. Zmiana jest niewielka, a środowa sesja zaczyna się od dryfu przy poziomach odniesienia. 
  • W okolice górnego ograniczenia kanału wzrostowego zawróciły notowania bitcoina. Kurs nie pokonał istotnego oporu, co sprowokowało stronę podażową do działania. W środę rano jeden token wyceniany jest na około 47,8 tys. USD. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.