TMS Starter: 29 VI

29-06-2021 07:58
Indeksy w Azji bez wyraźnego kierunku, pomimo rekordów na Wall Street. Na FX dominuje płytki handel, zmiany są kosmetyczne z lekką preferencją dolara. Bitcoin zatrzymał rajd w okolicy 34,5 tys. USD.
  • Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła świeże rekordy Nasdaq100 (14500,51 pkt.) oraz S&P500 (4290,61 pkt.), które kończyły dzień odpowiednio 0,98 proc. oraz 0,23 proc. powyżej poziomów odniesienia. Pod kreską znalazł się Dow Jones, którego notowania cofnęły się o 0,44 proc. 
  • Wzrostom sprzyjały niższe rentowności obligacji. We wtorek rano rentowności 10-letnich, amerykańskich papierów skarbowych oscylują wokół 1,48 proc. 
  • Indeksy w Azji świecą na czerwono, a rynek wycenia ryzyka związane z nowym wariantem koronawirusa. Japoński Nikkei225 cofa się o niemal 1 proc., przy spadku Hang Seng o około 0,8 proc. Shanghai Composite traci 0,7 proc. 
  • Ograniczenia dla turystów z Wielkiej Brytanii i obawy przed kolejną falą epidemii spychają do defensywy notowania spółek związanych z branżą turystyczną. 
  • Na rynku walutowym inwestorzy zwracają się ku dolarowi, ale zmiany są niewielkie. EUR/USD utrzymuje się 1,1920. 
  • Na rynku towarowym zjazd w okolice 72,80 zaliczyły notowania ropy WTI. Kurs cofnął się, gdyż rynek oczekuje zwiększenia limitów wydobycia przez kartel OPEC+. Notowania benchmarku Brent utrzymują się na poziomie 74 USD za baryłkę. 
  • W okolicy 34,5 tys. USD rajd zatrzymał bitcoin. W poniedziałek cena kryptowaluty rosła o około 7 proc. Minimalną korektę. Do 2,1 tys. pkt. zalicza ETH/USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.