TMS Starter: 28 VI

28-06-2021 08:05
Senne otwarcie tygodnia przy braku istotnych informacji makro. Indeksy w Azji i futures w USA dryfują blisko poziomów odniesienia. EUR/USD trzyma się trochę ponad 1,19. Ceny ropy pozostają wysoko. Bitcoin rośnie o 5 proc.
  • Akcje w Azji i kontrakty terminowe w USA są stabilne w poniedziałek w obliczu braku istotnych wydarzeń makro. Inwestorzy rozważali tempo ożywienia gospodarczego wobec nowy ognisk zachorowań na COVID-19, jak również czekają na silniejsze impulsy m.in. w postaci danych z rynku pracy USA w piątek.
  • Japoński Nikkei225 traci 0,15 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., a koreański KOSPI jest niżej o 0,1 proc.
  • W USA futures na S&P500 rośnie o 0,1 proc. po tym, jak w piątek indeks kasowy poprawił rekord wszechczasów (+0,33 proc.).
  • Na FX panuje podobny spokój. W G10 nieco silniejsze są GBP i JPY, a na drugim końcu są NOK i SEK. EUR/USD dryfuje trochę ponad 1,19.
  • EUR/PLN zaczyna dzień na 4,51 po dobrym tygodniu złotego. USD/PLN jest powyżej 3,78.
  • Ropa WTI pozostaje powyżej 74 USD/b i najwyżej od 2018 r. Rynek wyczekuje posiedzenia OPEC+, gdzie spodziewana jest decyzja o zwiększeniu wydobycia, ale nie na tyle by zrównoważyć rosnący popyt globalny.
  • Bitcoin rośnie o ponad 5 proc. powyżej 34 500 USD. Brytyjski nadzór finansowy zabronił giełdzie Binance prowadzenia regulowanej działalności na Wyspach. Inwestorzy często postrzegają twarde działania regulacyjne jako znak, że rynek dojrzewa, co stwarza potencjał solidniejszych sieci bezpieczeństwa, które mogą zachęcić więcej inwestorów do rynku.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.