TMS Starter: 27 IV

27-04-2021 08:14
Umiarkowana korekta na azjatyckich giełdach i rynku FX. Bank Japonii nie zaskoczył. Ceny ropy rosną, gdyż OPEC+ prognozuje silne odbicie wzrostu globalnego.
  • Akcje w Azji tracą nieznacznie, gdyż rynek łapie oddech po ostatnich wzrostach, a katalizatorem do korekty są obawy o wzrost gospodarczy w regionie ze względu na gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19.
  • Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., ale Hang Seng rośnie o 0,3 proc.
  • Futures na S&P500 zyskuje 0,2 proc. po mieszanym wydźwięku poniedziałkowej sesji na Wall Street. S&P500 wzrósł o 0,18 proc., Nasdaq100 zyskał 0,61 proc., podczas gdy Dow Jones spadł o 0,18 proc.
  • Tesla w wynikach kwartalnych zaskoczyła rekordowym zyskiem 0,93 USD na akcję, jednak przychody wypadły poniżej oczekiwań. Wynik finansowy został podbity przez sprzedaż 10 proc. posiadanych bitcoinów, co dało 101 mln USD. Cena akcji Tesli spadła o 3,1 proc. w handlu posesyjnym.
  • Przed startem sesji w Europie kontrakt na niemiecki DAX jest lekko nad kreską.
  • W nocy Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami pozostawił politykę pieniężną bez zmian po tym, jak przeprowadził rewizje strategii na posiedzeniu przed miesiącem. Bank podwyższył prognozy wzrostu, ale obniżył szacunki inflacji dla obecnego roku. USD/JPY jest dziś nieco wyżej na 108,20.
  • Na rynku walutowym dolar lekko odbija (DXY +0,1 proc.) po wczorajszej deprecjacji. EUR/USD cofa się do 1,2075, GBP/USD siedzi na 1,3893.
  • Bez zmian na rynku złotego – EUR/PLN okupuje okolice 4,5550.
  • Bitcoin (BTC/USD) rośnie o niecałe 2 proc. do 54180 USD. W poniedziałek najpopularniejsza na świecie kryptowaluta wzrosła o prawie 10%, po pięciu dniach z rzędu strat, po doniesieniach, że JPMorgan Chase planuje oferować zarządzany bitcoinowy fundusz.
  • Ropa WTI rośnie o 0,8 proc. do 62,4 USD/b, a Brent zyskuje prawie 1 proc. do 66,3 USD/b. Komitet techniczny OPEC + podniósł swoją prognozę wzrostu popytu w 2021 r., Ale ostrzegł, że odradzający się wirus w Indiach, Japonii i Brazylii może zakłócić odbudowę popytu na ropę.

Ropa WTI zrównała czwartkowe dołki (60,65) i w nowym impulsie wzrostowym wychodzi na 6-dniowe szczyty.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.