TMS Starter: 26 VII

26-07-2021 07:51
Początek tygodnia przynosi szał na rynku kryptowalut przy spadkach na głównych indeksach w Azji. Pozytywne zakończenie ubiegłego tygodnia na Wall Street na nic zdało się we wsparciu rajdu na rynku akcji.
  • W piątek indeksy w USA kończyły handel na historycznych maksimach. S&P50 wspiął się w górę o 1,01 proc., a notowania Nasdaq100 rosły o 1,04 proc. Nieco łagodniejsze wzrosty przed weekendem notował Dow Jones, którego notowania wzrosły o 0,68 proc. 
  • Trudny początek tygodnia zalicza większość indeksów w Azji. Za przyczynę spadków uznaje się obawy przed przeregulowaniem. Hang Seng zniżkuje o 3,4 proc., przy spadkach Shanghai Composite na poziomie 2,9 proc. Spadkom opiera się japoński Nikkei225. Indeks zyskuje około 1 proc. 
  • Początek tygodnia przynosi solidne zwyżki na rynku kryptowalut. Główne waluty zaliczyły odbicie o około 20 proc., a cena bitcoina wzrosła do 38 tys. USD. Notowania ETH/USD utrzymują się nieco powyżej 2,3 tys. USD. Powodem rajdu jest najpewniej tzw. wyciśnięcie krótkich pozycji zbudowanych na silnej dźwigni. Nie milkną jednak echa zainteresowania firmy Amazon rynkiem krypto. Spółka ogłosiła, że poszukuje eksperta związanego z rynkiem krypto, co podsyciło rozmaite spekulacje. 
  • Na FX dolar utrzymuje swoją pozycję na starcie tygodnia, w trakcie którego zapadnie decyzja ws. poziomu stóp w USA. EUR/USD oscyluje wokół 3,8850. 
  • Słabiej radzą sobie waluty z Antypodów. AUD/USD cofa się do 0,7345, a notowania kiwi oscylują wokół 0,6965. 
  • O około 1 proc. padają notowania ropy naftowej. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 71,2 USD, przy cenie baryłki Brent na poziomie 72,6 USD. 
  • O około 0,4 proc. tanieje złoto. Uncja kruszcu kosztuje około 1808 USD. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.