TMS Starter: 26 III

26-03-2021 08:15
Odbicie na giełdach w Azji, a na FX umocnienie ryzykownych walut, co wygląda na zamykanie pozycji po tygodniu pełnym awersji do ryzyka. Ropa zmierza do zaliczenia trzeciego spadkowego tygodnia w związku z obawami o dalsze zmniejszenie się popytu.
  • Indeksy w Azji pną się do góry zachęcone wzrostami S&P500 i Dow Jones w czwartek. Za poprawą nastrojów nie stoi żadna konkretna informacja, co sugeruje, że przed weekendem inwestorzy równoważą pozycje po burzliwym tygodniu.
  • Japoński Nikkei225 wzrósł o 1,56 proc., chiński Shanghai Composite odbija o 1,6 proc., a koreański KOSPI jest wyżej o 1,1 proc.
  • Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,5 proc., a kontrakt na niemiecki DAX wzrasta o 0,8 proc.
  • Na rynku walutowym indeksy dolarowy DXY odpada nieznacznie od 4-miesięcznych szczytów. EUR/USD pozostaje pod 1,18. Odbijają waluty surowcowe – NOK, AUD, NZD.
  • EUR/PLN zaczyna dzień tuż and 4,63, gdzie cofnął się po wczorajszych wzrostach do 4,6465. USD/PLN jest na 3,9320.
  • Ropa WTI stara się wyciągnąć po wczorajszych spadkach i dziś rośnie o 2 proc. do 59,7 USD/b, ale cały tydzień najprawdopodobniej zakończa trzecią z rzędu stratą w związku z obawami o dalsze zmniejszenie się popytu. Brent odbija o 1,5 proc. do 62,9 USD/b. Inwestorzy szacują konsekwencje utknięcia ogromnego kontenerowca w Kanale Sueskim.
  • Prezydent Biden postawił sobie za cel podanie 200 mln dawek szczepionki Covid-19 do końca kwietnia, podwajając cel na pierwsze 100 dni urzędowania.
  • Biden zwrócił uwagę na rywalizację z Chinami i odmówił komentarza na temat utrzymania ceł importowych. Powiedział, że jest otwarty na dyplomację z Koreą Północną, ale ostrzegł, że niedawne testy rakietowe naruszały międzynarodowe zasady i mogą skłonić do reakcji.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.