TMS Starter: 25 III

25-03-2021 08:03
Niezdecydowany handel na początek dnia z mieszanym obrazem rynku akcji, powrotem spadków cen ropy i lekkim odbiciem walut surowcowych. Kontrakty na indeksy w Europie spadają.
  • Indeksy w Azji oscylują wokół poziomów odniesienia, gdyż inwestorzy starają się ocenić wpływ ostatniego wzrostu zachorowań na wirusa na perspektywy ożywienia.
  • Japoński Nikkei225 rośnie o 1,14 proc., ale chiński Shanghai Composite i Hang Seng pozostają blisko poziomów wczorajszego zamknięcia.
  • W środę na Wall Street Dow Jones zamknął się spadkiem o 0,01 proc., a S&P500 stracił 0,55 proc. Najmocniej przeceniony był technologiczny Nasdaq100, który spadł o 1,68 proc.
  • Przed startem handlu w Europie futures na DAX traci 0,2 proc.
  • Na rynku walutowym panują mieszane nastroje. Waluty surowcowe, takie jak AUD i NZD, notuje lekkie odbicie, a rynek stara się zniwelować straty z poprzednich dni. EUR/USD stabilizuje się przy 1,1820, GBP/USD bez sukcesów walczy o utrzymanie ponad 1,37.
  • EUR/PLN pozostaje na podwyższonych poziomach – teraz 4,6270.
  • Ceny ropy naftowej wracają do spadków z WTI niżej o 1,9 proc. na 60 USD/b. Wczoraj ceny imponująco odbiły na informacji o awarii kontenerowca w Kanale Sueskim oraz doniesieniach Reutersa, że członkowie OPEC+ na spotkaniu 1 kwietnia prawdopodobnie podejmą podobną decyzję do ostatniego zgromadzenia w marcu, kiedy utrzymywali produkcję ropy w większości na stabilnym poziomie.
  • W drugim dniu wystąpienia w Kongresie sekretarz skarbu Janet Yellen i przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzyli swoje pozytywne oceny ożywienia, przypominając, że przed gospodarką jeszcze długa droga.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.