TMS Starter: 23 VIII

23-08-2021 07:44
Rynki akcji w nowym tygodniu odrabiają straty po uprzednich spadkach. Na rynkach finansowych panują dobre nastroje, czego obrazem jest słabszy dolar. Wyraźnie zyskują surowce, w tym ropa naftowa. Z przytupem w nowy tydzień wchodzą kryptowaluty.
  • Rynek akcji w USA finiszował w piątek na solidnym plusie. Dow Jones zyskał 0,65 proc., a notowania S&P500 rosły o 01 proc. O 1,19 proc. powyżej poziomów odniesienia kończył sesje technologiczny Nasdaq100. 
  • Pozytywne nastroje podtrzymywane są w trakcie handlu azjatyckiego. Notowania Nikkei225 rosną o 1,9 proc., a indeks Hang Seng umacnia się o 1,7 proc. Dobre nastroje to w dużej mierze efekt odreagowania po zmiennym, przeważnie negatywnym minionym tygodniu. 
  • Wycieczkę powyżej 50 tys. USD za token zalicza Bitcoin. Cena najbardziej popularnej kryptowaluty rośnie o ponad 3 proc. W tym samym czasie Ethereum zyskuje 2,4 proc., a jeden token wyceniany jest na około 3,3 tys. USD.
  • Na rynku walutowym dolar oddaje część ostatniego umocnienia. Kurs EUR/USD odbija do 1,1720, przy notowania GBP/USD na poziomie 1,3655. 
  • Solidnie wypadają waluty z Antypodów. AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7160, podczas gdy kwotowania NZD/USD oscylują wokół 0,6844. 
  • Wśród surowców wyróżnia się ropa naftowa. Notowania terminowe zyskują w poniedziałek ponad 2,3 proc. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 63,3 USD, przy cenie baryłki Brent w okolicy 66,5 USD za baryłkę. 
  • Cena złota na rynkach finansowych odbija do 1786 USD za uncję. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.