TMS Starter: 17 IX

17-09-2021 07:40
Piątkowy poranek przynosi odreagowanie po uprzednim umocnieniu dolara. Notowania większości walut umacniają się względem „zielonego”, a na giełdach panuje relatywny spokój. Ropa naftowa wciąż wysoko, a odbicie po przecenie notuje złoto. Spokojne umocnienie na rynku krypto.
  • Czwartkowa sesja giełdowa w USA kończyła się w mieszanych nastrojach, gdyż na rynku dało się zaobserwować znaczący poziom awersji do ryzyka. Dow Jones cofnął się o 0,18 proc., a S&P500 tracił 0,16 proc. Przecenie oparł się jedynie technologiczny benchmark Nasdaq100. 
  • Dobre dane o sprzedaży detalicznej wspierały sektor konsumencki oraz nieruchomości, które tworzą szeroki indeks S&P500. Gorzej wypadł sektor energetyczny. 
  • Na rynku azjatyckim widać zanegowanie trendu z Wall Street i skromne odbicie. Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., podczas gdy kurs Hang Seng również zwyżkuje o 0,5 proc. 
  • Notowania terminowe indeksów europejskich nie wskazują jednoznacznie kierunku otwarcia piątkowej sesji. 
  • Na FX obserwujemy odwrót od dolara, po czwartkowym umocnieniu i wszystkie wiążące się z tym konsekwencje. EUR/USD oscyluje w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,1770. 
  • W przestrzeni G10 wyróżniają się AUD oraz CAD, których kurs względem dolara wynosi odpowiednio: 0,7305 oraz 1,2660. 
  • Po głębokiej korekcie odbija cena złota. Uncja kruszcu na rynkach finansowych wyceniana jest na 1760 USD. Obecnie kurs zmaga się z ważnym oporem. 
  • Cena ropy naftowej utrzymuje się wysoko, pomimo zamieszania wokół dolara. Silne fundamenty sprawiają, że korekta, nawet jeśli występuje, to jest niewielka. W piątek rano ropa WTI wyceniana jest na 72,1 USD za baryłkę, przy cenie ropy Brent w okolicy 75,4 USD za baryłkę.
  • Sromne, jak na rynek krypto, acz systematyczne wzrosty notują kryptowaluty. Kurs Bitcoina rośnie kolejny raz o około 1,5 proc., a cena najbardziej popularnej cyfrowej waluty wraca powyżej 47,8 tys. USD za token. 

Notowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.