TMS Starter: 15 IV

15-04-2021 07:49
W czwartek rano przeważa awersja do ryzyka po spadkach na Wall Street. Dolar przejmuje inicjatywę w segmencie walut G10. Spadek wielkości zapasów ropy naftowej przyczynił się do dynamicznego wzrostu ceny surowca.
  • Środowa sesja na Wall Street kończyła się przeceną dwóch z trzech głównych benchmarków. S&P500 oddalił się od szczytów i dzień kończył 0,41 proc. pod kreską. O 0,99 proc. spadały notowania Nasdaq100. 0,16 proc. powyżej poziomów odniesienia handel kończył indeks Dow Jones.
  • Dobre wyniki kwartalne sektora bankowego zostały przykryte spadkiem ceny Coinbase Global Inc.  w dniu debiutu. Walory największej amerykańskiej giełdy kryptowalut taniały o niemal 20 proc.
  • W Azji środowy handel przebiegał w niedźwiedzich nastrojach. Pod kreską znalazły się Hang Seng i Shanghai Composite, które traciły odpowiednio 0,88 proc. i 1 proc. O 0,07 proc. powyżej poziomów odniesienia wspiął się japoński Nikkei225.
  • Na rynku walutowym w czwartek rano dominuje dolar, który jest jedną z najsilniejszych walut koszyka G10. EUR/USD cofa się minimalnie pod 1,1975.
  • Waluty z antypodów obrały odmienne kierunki w reakcji na lokalne czynniki. AUD/USD traci 0,14 proc. i cofa się do 0,7710, natomiast NZD/USD umacnia się do 0,7145.
  • Złoty przed danymi o inflacji znajduje się w okolicy poziomów odniesienia względem głównych walut. EUR/PLN oscyluje wokół 4,5565.
  • W środę wyraźnie umocniła się ropa naftowa, która pozytywnie przyjęła informacje o spadku zapasów surowca w USA o 5,9 mln baryłek. W czwartek wzrosty są podtrzymywane, a ropa WTI kosztuje ponad 63 USD za baryłkę. Cena benchmarku Brent kształtuje się na poziomie 66,6 USD za baryłkę.
  • Pomimo nieudanego debiutu firmy Coinbase Global Inc. bitcoin utrzymał wysokie poziomy i w czwartek kosztuje około 63 tys. USD.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.