TMS Starter: 14 IX

14-09-2021 07:45
Po dobrym starcie sesji, dynamika zwyżek na Wall Street nieco się obniżyła, ale wciąż dwa benchmarki kończyły handel powyżej poziomów odniesienia. Na FX panuje niewielka zmienność, a do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek na rynku kryptowalut.
  • Rynki finansowe wyczekują publikacji CPI z USA, która rzuci więcej światła na politykę pieniężną. W oczekiwaniu dolar nieśmiało broni zdobytych wcześniej pozycji. EUR/USD oscyluje wokół 1,1815, a notowania GBP/USD utrzymują się przy 1,3844. 
  • Negatywnie na słowa banku centralnego reaguje AUD. Prezes RBA Lowe wyraził zdumienie tym, że rynek wycenia podwyżki stóp procentowych w 2022 i 2023 roku. AUD/USD cofnął się do 0,7340. 
  • Poniedziałkowy handel na Wall Street zaczynał się w dobrych nastrojach, choć kończył w nieco gorszych. Nasdaq100 cofnął się o 0,07 proc. Powyżej poziomów odniesienia kończyły jednak Dow Jones oraz S&P500, zyskując odpowiednio: 0,76 proc. oraz 0,23 proc. 
  • W Azji „nad kreską” Nikkei224, w przypadku którego wzrosty przekraczają 0,57 proc., podczas gdy kurs Hang Seng kurczy się o 0,18 proc. 
  • Do dużego zamieszania doszło w poniedziałek na rynku krypto. Agencje informacyjne podały, że sieć sklepów Walmart wejdzie w partnerstwo z Litecoin Foundation. Informacja została później zdementowana, ale zanim do tego doszło kurs Litecoin rósł o 35 proc. Tuż po dementi notowania cofnęły się do poziomu odniesienia. We wtorek rano notowania LTC/USD oscylują wokół 177 USD. 
  • Na rynku towarowym systematycznie zwyżkuje cena ropy naftowej. Baryłka WTI wyceniana jest już na około 71 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 73,9 USD za baryłkę. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.