TMS Starter: 13 XII

13-12-2021 07:42
Nowy tydzień na rynkach finansowych rozpoczyna się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach. Wprawdzie na FX dominują bezpieczne waluty, ale pozostałe klasy aktywów zdają się kontynuować rajd ryzyka.
  • Przed weekendem handel na Wall Street przebiegał w raczej dobrych nastrojach. Dow Jones zyskiwał na zamknięciu 0,61 proc., a kurs S&P500 rósł o 0,95 proc. o 0,73 proc. powyżej poziomów odniesienia handel zakończył nasdaq100.
  • Weekend nie wniósł wiele do giełdowego krajobrazu. Dobre nastroje w japońskim sektorze usług wyrażone zostały wartością 9 pkt. Indeksu Tankan. Nikkei225 rośnie w poniedziałek o 0,71 proc. O 0,3 proc. w górę pnie się indeks Hang Seng.
  • Na rynku walutowym prym wiedzie dolar, choć w indeksie G10 wyprzedza go korona Norweska. EUR/NOK znalazł się w poniedziałek na poziomie 10,10 pkt. Jednocześnie eurodolar spada do 1,1290.
  • Wielka Brytania podnosi stopień zagrożenia epidemicznego do poziomu 4. Szterling zaczyna nowy tydzień na poziomie 1,3220.
  • Silny dolar sieje mniejszy zamęt wśród surowców. Notowania ropy naftowej na rynkach finansowych kontynuują ruch w górę. W poniedziałek rano baryłka WTI wyceniana jest na 72,8 USD, przy cenie ropy Brent w okolicy 76,2 USD za baryłkę.
  • W okolicy poziomów odniesienia znajduje się większość kryptowalut. Kurs Bitcoina utrzymuje się na poziomie około 49 tys. USD, a cena Ethereum krąży wokół 4 tys. USD za token.
  • Podobnie na neutralnych poziomach znalazło się złoto, które wyczekuje środowej decyzji FOMC. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1785 USD.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.