TMS Starter: 13 VIII

13-08-2021 07:42
Mieszany handel w Azji, pomimo pozytywnego zakończenia sesji w USA zwiastuje zakończenie kolejnego wakacyjnego tygodnia na rynkach finansowych. Nieco słabszy dolar daje ulgę złotu. Pod presją ropa naftowa, a skromne odbicie zalicza bitcoin.
  • Czwartkowy handel na Wall Street przebiegał pod dyktando strony popytowej. Dow Jones zyskał niewiele (0,04 proc.), ale notowania S&P500 urosły o 0,30 proc., przy umocnieniu Nasdaq100 o 0,35 proc. 
  • W Azji cieniem na wynikach sesji kładzie się sektor technologiczny, który raz po raz (przy braku istotniejszych wydarzeń) przypomina sobie o regulacyjnych zapędach Pekina. Nikkei225 zyskuje 0,1 proc., ale Hang Seng zniżkuje o 0,8 proc. 
  • Pamiętając o koronawirusie należy wspomnieć, że FDA zarekomendowała podanie tzw. dawki przypominającej osobom o obniżonej odporności. 
  • Na rynku walutowym dolar traci względem większości walut z segmentu G10, jednak zmiany są stosunkowo niewielkie. EUR/USD oscyluje wokół 1,1735. 
  • W okolicy poziomów odniesienia poruszają się waluty z Antypodów. AUD/USD znajduje się na poziomie 0,7335, przy notowaniach NZD/USD w okolicy 0,70. 
  • Chwilę oddechu złapało złoto, którego cena wróciła w okolice 1755 USD za uncję. Tuż powyżej poziomu znajduje się techniczny opór, który stanowi pierwszy bastion strony podażowej. 
  • Utrzymuje się presja na ropę naftową. Aprecjacja kursu OILWTI została wyhamowana przez linię 55-sesyjnej średniej kroczącej, cena baryłki wróciła do poziomu 68,2 USD. Notowania ropy Brent oscylują wokół 70,5 USD za baryłkę.
  • O około 1,5 proc. odbijają ceny największych kryptowalut. Bitcoin kosztuje ponownie 45 tys. USD, a notowania Ethereum wracają do 3,1 tys. USD za token. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.