TMS Starter: 13 VII

13-07-2021 07:58
Pozytywny przebieg sesji azjatyckiej w ślad za rekordami na Wall Street napędza rajd ryzyka. W tle rozpoczynający się sezon wyników. Na rynku walutowym główne pary oscylują w okolicy poziomów odniesienia.
  • Poniedziałkowa sesja na Wall Street kończyła się w pozytywnych nastrojach, a katalizatorem zwyżek jest rozpoczynający się sezon publikacji wyników kwartalnych. Inwestorzy oczekują solidnych liczb, toteż w trakcie sesji zwiększali swoją ekspozycję. 
  • S&P500 kończył dzień 0,35 proc. powyżej poziomów odniesienia, a Dow Jones wspiął się o 0,36 proc. wyżej. Początkowo najsilniej zwyżkującym indeksem w USA był Nasdaq100, ale ostatecznie handel kończył około 0,2 proc. nad kreską. 
  • W ślad za pozytywnym wydźwiękiem sesji w USA podążyły indeksy azjatyckie. Japoński Nikkei224 zwyżkuje o 0,49 proc., a notowania Shanghai Composite zyskują 0,19 proc. O około 1,5 proc. w górę pnie się Hang Seng. 
  • Na FX nastroje są stabilne w oczekiwaniu na dane inflacyjne z USA. Dolar plasuje się w połowie stawki G10 z kursem EUR/USD przy 1,1863. W okolicy poziomów odniesienia, przy 1,3885 znajduje się również GBP/USD.
  • Nieco lepiej wypadają waluty z Antypodów. NZD/USD wychodzi na 0,6990, a notowania AUD/USD umacniają się do 0,7490.
  • Na rynku towarowym przecenę wyhamowały notowania ropy naftowej. We wtorek o poranku baryłka WTI kosztuje 74,2 USD, surowiec spod znaku Brent wyceniany jest na 75,3 USD za baryłkę. 
  • Od kilku sesji cena spot złota utrzymuje się w okolicy 1800 USD za uncję. We wtorek rano uncja kruszcu kosztuje około 1807 USD. 

Notowania instrumentu GOLD w krótkiej konsolidacji, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu GOLD w krótkiej konsolidacji, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.