TMS Starter: 12 X

12-10-2021 07:51
Wysokie ceny ropy naftowej napędzają oczekiwania inflacyjne, które niekorzystnie przekładają się na wyniki rynku akcji. Na FX dolar nieznacznie traci względem głównych rywali.
  • Na rynku ropy naftowej wciąż górę bierze strona popytowa. We wtorek rano surowiec drożeje o około 0,3 proc., a notowania WTI utrzymują się w okolicy 80,7 USD. W tym samym czasie cena baryłki Brent oscyluje wokół 83,8 USD. 
  • Nieco chłodniejsze nastroje obserwujemy na rynku gazu naturalnego, którego cena spadła na przestrzeni ostatnich sesji o niema 1 USD do poziomu 5,4 USD.
  • Na rynku akcji dominują obawy o wpływ wysokich cen energii na inflację i dynamikę ożywienia gospodarczego. Poniedziałkowa sesja na Wall Street przebiegała pod dyktando sprzedających. Na koniec dnia Dow Jones tracił 0,72 proc., a S&P500 kurczył się o 0,69 proc. Najgłębsza przecena dotknęła Nasdaq100, który zniżkował o 0,64 proc. 
  • Rynek azjatycki zaczerpnął negatywne nastroje i wszystkie główne benchmarki znalazły się poniżej poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 traci 0,8 proc., Hang Seng prawie 1 proc., a notowania Shanghai Composite zniżkują o 1,6 proc.
  • Na rynku walutowym dolar traci względem głównych rywali. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1560, a notowania GBP/USD odbijają do 1,36 pkt. 
  • Tradycyjnie już silne są waluty surowcowe wspierane hossą na rynku surowców energetycznych.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.