TMS Starter: 1 VI

01-06-2021 08:03
Azja przekazuje mieszany wydźwięk handlu na rynku akcji, a na FX dolar jest stabilny. RBA nie zaskoczył. Ceny ropy rosną, gdyż OPEC+ przewiduje zanik nadpodaży. Poza tym spokojnie bez istotnych doniesień.
  • Japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc., chiński Shanghai Composite jest na poziomie odniesienia, a Hang Seng rośnie o 0,5 proc. Futures na S&P500 pozostaje bez zmian, a kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,4 proc., sugerując pozytywny start handlu w Europie.
  • Światowy rynek akcji rozpoczyna nowy miesiąc blisko rekordowych maksimów, czemu sprzyja ożywienie gospodarcze po pandemii i duża płynność.
  • Na rynku walutowym dolar pozostaje stabilny, EUR/USD odzyskał 1,22, a GBP/USD wyszedł ponad 1,4220.
  • W Australii RBA pozostawił stopę kasową bez zmian, a komunikat nie dostarczył nowych informacji. Bank podtrzymał forward guidance, który sugeruje, że warunki do podwyżki stóp nie zostaną spełnione przed 2024 r. AUD/USD jest nieco wyżej na 0,7743 z pomocą rosnących cen rudy żelaza (+5,4 proc.).
  • EUR/PLN krąży wokół 4,48, USD/PLN zjechał do 3,6620 dzięki odbiciu EUR/USD.
  • Ropa WTI rośnie dziś o 2 proc. do 67,7 USD/b, a Brent wyszedł ponad 70 USD/b (+1,4 proc.), gdyż OPEC+ przewiduje zacieśnianie warunków podażowych. Według nieoficjalnych doniesień, w tym tygodniu OPEC+ nie będzie rozmawiać o poziomach produkcji po lipcu i chce poczekać, co się stanie z porozumieniem nuklearnym z Iranem.

Kontrakt na ropę WTI - wykres dzienny; Źrdło: TMS

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.