TMS Starter: 1 IV

01-04-2021 07:52
W większości pozytywny wydźwięk środowego handlu na Wall Street przełożył się na wzrosty indeksów w Azji. Na FX przeważa dolar, któremu towarzyszą stabilne rentowności obligacji. Ropa odbija po środowej przecenie.
  • Rynek koncentrował się w środę na pakiecie wydatków na infrastrukturę w USA. Propozycja Joe Bidena opiewa na około 2 biliony USD, a wydatki nakierowane będą zarówno na budowę nowych obiektów, jak i renowację już istniejących. Wydatki mają być sfinansowane poprzez podwyżkę podatku dla przedsiębiorstw do 28 proc. Propozycja jest zgodna z oczekiwaniami i w całości wyceniona przez rynek. 
  • Prezydent Francji Macron ogłasza lockdown, który rozpocznie się w sobotę i potrwa co najmniej jeden miesiąc. Trzecia fala zachorowań we Francji nabiera tempa, a w środę odnotowano niemal 60 tys. nowych zachorowań. 
  • Rentowności obligacji skarbowych w czwartek minimalnie się obniżają i w przypadku amerykańskich 10-ciolatek oscylują wokół 1,72 proc. . W środę przejściowo rosły do 1,74 proc. 
  • Rynek akcji dostał w środę wiele sprzecznych sygnałów, toteż rezultat sesji nie był jednoznaczny. S&P500 kończył dzień 0,36 proc. nad kreską, a Nasdaq zyskiwał 1,54 proc. Poniżej poziomów odniesienia zamknął sesję Dow Jones (-0,26 proc.).
  • Gorsze nastroje z poprzednich sesji odreagowują indeksy w Azji. Japoński Nikkei225 odbija o 0,73 proc., a Shanghai Composite rośnie o 0,22 proc. Notowania Hang Seng pną się w górę o 1,14 proc. 
  • Notowania futures na europejskie benchmarki nie wykazują jednoznacznego kierunku. 
  • Dolar pozostaje najsilniejszą walutą z koszyka G10. EUR/USD cofa się do 1,1715, a GBP/USD oscyluje wokół 1,3765. Po wczorajszej demonstracji siły wyraźnie tanieją waluty z antypodów. AUD/USD cofa się do 0,7540, a notowania NZD/USD spadają o 0,5 proc. do 0,6950. 
  • Złoty odrabiał w środę straty i nowy dzień zaczyna z kursem EUR/PLN na poziomie 4,6350.  
  • W środę DOE poinformowało o spadku zapasów ropy naftowej w amerykańskich magazynach, co stało w sprzeczności do prognoz API. Zapasy w USA skurczyły się o 880 tys. baryłek., ale kontrakty na ropę naftową taniały i w czwartek rano znajdują się na poziomie 59,7 USD za baryłkę. ​
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.