Szczepionka Moderny wysoce skuteczna

16-11-2020 13:16
Rynki dostają nowy impuls do podtrzymania optymizmu związane z postępem w opracowywaniu szczepionki przeciw COVID-19. Tym razem Moderna Inc. podaje, że jest szczepionka zapobiega zarażeniu ze skutecznością 94,5 proc., wynika z wstępnej analizy badań klinicznych.
Szczepionka Moderny wysoce skuteczna

Wysoce pozytywny odczyt pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak inny lek opracowany przez Pfizer Inc. i BioNTech SE okazał się być skuteczny w ponad 90%. Oba zastrzyki opierają się na technologii zwanej informacyjnym RNA, która nigdy nie została użyta do zbudowania zatwierdzonej szczepionki.

US500 skoczył wyżej do 3640. Złoto tąpnęło o ponad 1 proc. do 1870 USD/oz. Reakcja kierunkowo taka sama, jak tydzień temu, jednak skala dużo mniejsza.

Na FX zmiany są niewielkie – EUR/USD trzyma się pod 1,1850, AUD/USD jest wciąż pod 0,7300. Pod presją sprzedaży sa bezpieczne przystanie: JPY i CHF.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.